JK Pujanke obranio titulu prvaka Hrvatske

Prvenstvo Hrvatske do 15 i 23 godine - 30.05.2010. Zagreb
autor: Slavko Preradović
02.06.2010.g.

U nedjelju 30. svibnja u sportskoj dvorani Sutinska vrela u Zagrebu održano je dvostruko pojedinačno judo prvenstvo Hrvatske do 15 i 23 godine. Hrvatski judo savez (HJS) po prvi puta je u samostalnoj Hrvatskoj organizirao dva prvenstva države u jednom danu na jednom mjestu. Tako su se u uzavreloj atmosferi u Podsusedu istovremeno za državne naslove borili mlađi kadeti i mlađe kadetkinje, te mlađi seniori i mlađe seniorke.

2. mjesto Anja Kovacevic

3. mjesto Marina Popovic

Na čak pet borilišta ukupno je nastupilo 219 mlađih kadeta i 142 mlađa seniora, iz 38 judo klubova. Dok je tehnički oragnizator natjecanja Zagrebački judo savez (ZJS) svakako opravdao povjerenje i pokupio pohvale za tehnički izuzetno složenu organizaciju prvenstva. Uz uvijek napete borbe mlađih kadeta, njihovi stariji kolege do 23 godine dokazivali su se pred izbornicima mlađe seniorske reprezentacije. Još jednom su mnogi mlađi natjecatelji pokucali na vrata i bez straha najavili svoj dolazak u stariju reprezentativnu vrstu, ostavivši svoje izbornike na slatkim mukama, pred odlazak na Europsko prvenstvo do 23 godine, koje će se u studenom ove godine održati u Sarajevu.

1. Karla Prodan i 2. Martina Jukic

1. mjesto Višnja Rajcic
U utrci za najuspješnije klubove u ukupnom plasmanu, prošlogodišnji pobjednici splitske Pujanke u uzrastu do 15 godina i zagrebačka Lika u uzrastu mlađih seniora do 23 godina nisu dopustili nikakvo iznenađenje. Potvrdivši prošlogodišnje stanje, ponovo su bili najuspješniji hrvatski klubovi u ukupnom zbroju bodova Prvenstva Hrvatske do 15 i 23 godine.

2. mjesto Ivana Mandaric

1. Brigita Matic, 2. Matea Borozan i 3. Nika Dedic
Dominiravši u ženskoj konkurenciji judašice JK Lika, predvođene svojim trenerima Miroslavom Novkovićem i Nikolinom Šimunić pobijedile su u neizvjesnoj utrci za ekipno prvo mjesto u konkurenciji mlađih seniora. Osvojivši 3 zlata, 1 srebro i 3 bronce sakupili su 34 boda, ostavivši iza sebe drugoplasirane judaše Pujanki (Split) sa 32 boda i JK Panda također iz Zagreba (30 bodova).

2. mjesto Dijana Lauš

2. mjesto Barbara Matic

U redovima JK Lika zlatno odličje u kategoriji do 52kg. osvojila je Tena Šikić pobjedivši u samoj završnici minimalnom razlikom drugoplasiranu Dijanu Lauš (JK Pujanke). Još jedna „Ličanka“ Vesna Beljić popela se na najviše mjesto pobjedničkog postolja u kategoriji do 63kg., nakon konačnog raspleta tromeča sa drugoplasiranom Barbarom Matić (JK Pujanke) i brončanom Andrejom Đaković JK Panda. U kategoriji do 57kg. još dvije kadetkinje; Ana Kokeza i Marina Krak (obje JK Pujanke) iskoristile su svoju priliku, te se našle u finalnom dvoboju. Izostankom trenutno bolesne, aktualne reprezentativke i prve favoritkinje Bekić iz Zagreba, mlade splićanke dominirale su do same završnice. U reprizi finala s kadetskog prvenstva Hrvatske iz Dubrovnika, još jednom je bila bolja starija Ana Kokeza.

1. Ana Kokeza i 2. Marina Krak

3. mjesto Dajana Radman i Monika Šaric

Marija Ćosić (JK Panda) u finalu kategorije do 70kg. bila je bolja od Anđele Telesmanić, JK Dubrovnik 1966, dok su brončana odličja u istoj kategoriji podijelile još dvije mlade judašice sa Pujanki; Dajana Radman i Monika Šarić. Svakako treba posebno istaknuti nastup 16-godišnjeg kadeta Jakova Podruga, prvaka u kategoriji do 73kg. Naime mladi član JK Pujanke osvajanjem zlata u muškoj konkurenciji mlađih seniora ostvario je rezultat ravan podvigu. U pohodu do zlata Podrug je svladao aktualne i prošlogodišnje državne prvake, te pobjedivši četiri borbe maksimalnim ippon rezultatom ozbiljno skrenuo pažnju na sebe u budućnosti.

Jale na putu do zlata...

1. mjesto Jakov Podrug

U mlađoj uzrasnoj skupini do 15 godina učenici trenera braće Vladimira i Slavka Preradovića imali su daleko manje problema sa svojim pratiteljima. Sakupivši ukupno čak 56 bodova (5 zlata, 3 srebra i 5 bronci) mirno su osvojili titulu najboljih u konkurenciji mlađih kadeta i mlađih kadetkinja u Hrvatskoj, koju ponavljaju već četvrtu godinu za redom, počevši od 2007. godine. Najbliže im je sa 48 bodova došao JK Istarski borac iz Pule, predvođen trenerom Deanom Ilićem. Osvojivši 3 zlatna, 5 srebrnih i 2 brončana odličja u muškoj konkurenciji mladi Puljani najavili su dolazak nove generacije mlađih kadeta, koja će uskoro zauzeti svoje mjesto u hrvatskom judu. Treće mjesto u ukupnom zbroju bodova konkurencije do 15 godina pripada judašima zagrebačke Pande sa ukupno 20 bodova.

3. mjesto Petra Milun

3. mjesto Ivo Kovacevic

Dok su u uzrasnoj skupini mlađih seniora i mlađih seniorki dominirali zagrebački klubovi, osvojivši 9 od 14 najsjajnijih odličja, u konkurenciji mlađih kadeta raspored zlata pokazuje da su klubovi sa jadrana bili nešto uspješniji. Od ukupno 17 težinskih kategorija (9 muških i 8 ženskih), devet prvaka dolazi sa Jadrana i to; Pujanke 4, Istarski borac 3, te Krk i Slano po 1 zlatno odličje. Osam prvaka iz sjeverne regije rasporedilo se na slijedeće klubove; Panda i Zagreb po 2, te Lika, Pinky Velika gorica, Samobor i Mladost Osijek po 1 zlato. U uzrastu mlađih seniora po prvi put ove godine pravo nastupa imali su i svi kadeti što je dalo izuzetno dobre pokazatelje. Uz znatno povećan broj natjecatelja u ovoj uzrasnoj skupini, kadetkinje su svakako opravdale svoje nastupe osvojivši 4 naslova.

3. mjesto Jozo Šaric

1. mjesto Marino Lukenda

Rezultati JK Pujanke:
1 mjesto - Marino Lukenda, Karla Prodan, Višnja Rajčić, Brigita Matić, Jakov Podrug, Ana Kokeza.
2 mjesto - Anja Kovačević, Martina Jukić, Ivana Mandarić, Matea Borozan, Dijana Lauš, Marina Krak, Barbara Matić.
3 mjesto - Ivo Kovačević, Jozo Šarić, Marina Popović, Nika Dedić, Petra Milun, Monika Šarić, Dajana Radman.
5 mjesto - Andrea Ardizzone, Josip Pisac.